Haber

Contrarian Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak serbest bırakıldı

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, kamuoyuna yanıltıcı bilgi yayma” suçlamasıyla 20 Eylül’de gözaltına alınan Olağandışı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, 23 Eylül’de tutuklanarak Sincan 1 No’lu cezaevine gönderildi. 2 L Tipi Cezaevi. Çolak, avukatlarının tutukluluğuna itiraz etmesi üzerine bugün mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Tahliye haberini sosyal medya hesabından paylaşan Çolak, şunları söyledi:

“Nerede kalmıştık… Başta ailem olmak üzere, avukatlarım Ömer Furkan Dağ, Aykut Alp Yazıcı, Mustafa Veysel Güldoğan, destek veren başkan ve milletvekillerimiz, tüm bu süreçte yanımda olan herkese en içten şükranlarımı sunuyorum. kalbimde ayrı bir yeri olan meslektaşlarımız ve sevdiklerimiz.”

‘DİĞER SOSYAL MEDYA GÖREVLİLERİ DE SERBEST BIRAKILMALI’

Bu arada GÜZEL Parti Sözcüsü Kürşad Ağırli de sosyal medya hesabından Çolak’ın serbest bırakılmasıyla ilgili bir paylaşım yaptı. Zorlu’nun paylaşımı şöyle:

“Yeni tahliye olan Batuhan Çolak ile birlikteyiz. Genel Başkanımız Meral Akşener son grup konuşmasında bu haksızlığa açıkça seslenmişti. Şimdi aynı gerekçelerle tutuklanan diğer sosyal medya yöneticileri de bir an önce serbest bırakılmalıdır. Mümkün. Mülteci sorunu ülkemizin beka meselesidir. Bundan sonra İYİ Parti olarak bu sorunla tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

haberkusadasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu