Haber

İran ve Katar Dışişleri Bakanları İkili İlişkileri ve Bölgesel Konuları Görüştü

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Buyruk Abdullahiyan ve Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, “ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler” konusunu ele aldı.

Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan açıklamaya göre Abdullahiyan ile mevkidaşı Al Sani telefonda görüştü.

İran ile Katar arasındaki iş birliğinin güçlendiğine vurgu yapan iki bakan, bölgesel ve uluslararası sorunların yanı sıra Ukrayna’daki gelişmeler ve nükleer müzakereleri ele aldı.

Abdullahiyan ve Al Sani, Ramazan Bayramı için birbirlerini tebrik ettiler.

Abdullahiyan İslam ülkeleri dışişleri bakanlarının bayramını kutladı

Öte yandan bakanlıktan yapılan bir başka açıklamada, Abdullahiyan’ın İslam ülkelerindeki muhataplarının Ramazan Bayramı’nı kutlayarak başka ayrı mesajlar da gönderdiği belirtildi.

Abdullahiyan, Ramazan Bayramı’nın önemine değinerek, Müslümanların büyük İslami ideallerinin gerçekleşmesi için ibadet, kulluk, kardeşlik ve dostluk bağlarının kurulduğu bir ay olan şükran ayı olarak nitelendirdi.

Abdullahiyan mesajında, Müslümanların dayanışmasını güçlendirmede ve İslam toplumlarının ilerlemesinde İslam ülkeleri başkanlarının işbirliğinin değerine vurgu yaptı.

haber-bayindir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu