Haber

Mansur Yavaş’ın istifa çağrısına CHP’den ilk yanıt

İçişleri Bakanlığı’nın İBB’ye götürülen personel hakkında başlattığı terör soruşturması ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezası gündemde değil. Kulislerde İmamoğlu’nun görevden alınabileceği ve yerine kayyum atanabileceği iddiaları dillendirilirken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan dikkat çekici bir saldırı geldi.

YAVAŞ’TAN İSTİFA ÇAĞRISI

Yavaş’ın kayyum atanması durumunda “İçimizden biri görevden alınırsa hepimiz istifa edelim millete dönelim” diyerek CHP’li belediye başkanlarını istifaya davet ettiği öğrenildi. Cumhuriyet’te yer alan habere göre Yavaş’ın bu söylemi kulislerde doğrulandı.

CHP’DEN AÇIKLAMA: İSTİFA ANALİZLİ DEĞİL

Söz konusu tezlerin ardından ilk yanıt CHP’den geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bilmiyorum. Konuşmadık, gündemimize gelmedi. Kararı yetkili merciler veriyor. Cumhurbaşkanları kendi başlarına olsa daha iyi olur” dedi. İstifa çözüm değil. Halk vatandaşın iradesini geri alıyor. Tepki göstererek o görevi bırakmak doğru değil. Tam tersine mücadeleyi sonuna kadar götürmek zorundayız.” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu