Haber

Sivas’taki Kur’an kursu öğrencilerinden Filistin’e destek

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde Kur’an kursu öğrencileri kumbaralarda biriktirdikleri paralarla Filistinlilere destek oldu.

4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri harçlıklarını, Türkiye Diyanet Vakfı Akıncılar Şubesi’nin “Yolunuz Hayırlı Olsun” sloganıyla başlattığı Filistin’e yardım kampanyasına bağışladı.

Öğrenciler kumbaralarda biriktirdikleri 2 bin 140 lirayı Türkiye Diyanet Vakfı’nın hesabına yatırdı.

Akıncılar Kaymakamı Saltuk Buğrahan Açıkbaş, minik öğrencilere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Filistin’de bir insanlık dramı yaşandığını vurgulayan Açıkbaş, “4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerinin oradaki kardeşlerimizin acısını dindirmek, yaralarına merhem olmak ve yaralarına merhem olmak amacıyla harçlıklarını bağışlamaları takdire şayandır. onlara bir dereceye kadar yardım edin.” söz konusu.

Akıncılar Müftüsü Fettah Odabaşı, genç yaşlarına rağmen yüreği kocaman olan öğrencilerin yaptığı bağışların çok anlamlı olduğunu söyledi.

Minik hayırseverlerin biriktirdikleri paraları makbuz karşılığında aldıklarını belirten Odabaşı, “İnsanlık trajedilerinden birinin yaşandığı Filistin’de savaş mağduru kardeşlerimizin durumu halen devam ediyor. Bir yanda yoğun bombardıman, diğer yanda barınma sorunu ailelere çok fazla yaşam seçeneği sunmuyor.” dedi.

Odabaşı, minik öğrencilere yardım kampanyasına anlamlı katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu